ادویه ها

۹ تا از فواید پودر دارچین

پودر دارچین

وقتی صحبت از فواید پودر دارچین می‌شود ارزش آن هم اندازه طلا می‌شود!

قرن هاست که دارچین به عنوان دارو در طب سنتی ایران و چین استفاده می شود. دارچین که به دلیل مزایای مرتبط با هضم غذا و شکایات دستگاه گوارش شناخته می شود، همچنین دارچین مدت زیادی است که به عنوان یک درمان خانگی برای سوزش معده ، سوء هاضمه و حالت تهوع استفاده می شود.

 

پودر دارچین

پودر دارچین

 

در ادامه ۱۰ تا از مهم ترین فواید دارچین را برای شما بازگو می کنیم:

بسیاری از خواص خارق العاده دارچین از یک ماده به وجود می آید، ماده ای به نام سینامالدئید ، که به طور طبیعی در پودر دارچین وجود دارد. سینامالدئید منبع بسیاری از خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است که باعث می شود دارچین به رژیم غذایی شما افزوده شود.

  • دارچین به مدیریت علائم دیابت نوع ۲ کمک می‌کند.

شاید امیدوار کننده ترین تحقیق در مورد فواید پودر دارچین در سلامتی به دیابت نوع ۲ مرتبط باشد. در حالی که قطعاً درمانی برای این بیماری متابولیکی وجود ندارد، دارچین می تواند ابزاری مهم در مدیریت علائم آن باشد.

دارچین همچنین می تواند مقاومت به انسولین را کاهش دهد، نشان داده شده است که سطح قند خون ناشتا را تا ۲۹٪ کاهش می دهد ، که می تواند نمونه دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

  • دارچین ممکن است به مدیریت بیماری متابولیک کمک کند.

پودر دارچین علاوه بر کمک به مدیریت دیابت نوع ۲، در مدیریت بیماری های متابولیک نیز مفید خواهد بود. یک بررسی نشان داد که دارچین می تواند در کاهش عوارض ، بیماری و مرگ و میر در سندرم متابولیک ، از جمله کاهش فشار خون ، گلوکز پلاسما ، چاقی و چربی خون ، موثر باشد.

همچنین از دارچین به دلیل طعم شیرین طبیعی آن می توان به عنوان کم کننده اشتها در افرادی که به اعتیاد به قند مبتلا هستند استفاده کرد.

  • دارچین می تواند به مدیریت HIV کمک کند.

خواص ضد میکروبی دارچین به ویروس ها گسترش می یابد ، بنابراین نشان می دهد که ممکن است به مبارزه یا مدیریت HIV کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که عصاره دارچین با جلوگیری از ورود ویروس به سلول ها ، می تواند به مبارزه با ویروس HIV کمک کند. بنابراین ، عصاره دارچین می تواند به طور بالقوه به مدیریت HIV کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که یک ماده مشتق از دارچین می تواند جلوی ورود ویروس را بگیرد ، که به گفته این مطالعه دارچین یا پودر دارچین یکی از امیدوار کننده ترین روش ها برای جلوگیری از پیشرفت HIV در ایدز است. برای اثبات قطعی این مزیت ، آزمایشات انسانی بیشتری لازم است.

  • دارچین می تواند کاندیدیازیس را درمان کند.

به همین ترتیب ، خاصیت ضد میکروب پودر دارچین به قارچ ها گسترش می یابد ، بنابراین آن را درمانی امیدوار کننده برای کاندیدیازیس می کند. طبق یک بررسی تحقیقی در سال ۲۰۱۱ ، در حالی که دارچین در مطالعات in vitro بر ضد کاندیدا فعالیت دارد ، آزمایشات انسانی ، از جمله یک مطالعه آزمایشی در پنج بیمار HIV مثبت با کاندیدیازیس دهان ، نتایج متفاوتی را نشان داد. برای اثبات قاطع این مزایا ، آزمایشات بالینی بیشتری لازم است.

 

پودر دارچین

پودر دارچین

 

  • دارچین می تواند به درمان علائم آلزایمر و پارکینسون کمک کند.

بیماری های آلزایمر و پارکینسون دو بیماری عصبی هستند که در حال حاضر غیر قابل درمان هستند. بنابراین بخش عظیمی از درمان این بیماری ها در مدیریت علائم است و این می تواند با افزودن دارچین به یک رژیم منظم تقویت شود.

نشان داده شده است که دارچین به سلول های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی در مبتلایان به آلزایمر یا پارکینسون کمک می کند. این کمک ها می تواند به مبتلایان به این دو بیماری کمک کند تا روند عادی خود را با مانع کمتر ادامه دهند.

  • دارچین می تواند به چشمان شما کمک کند.

برخی مطالعات نشان داده است که پودر دارچین، هنگامی که همراه با گیاهان دیگر استفاده می شود ، ممکن است در درمان اختلالات چشمی از جمله ورم ملتحمه و خشکی چشم مفید باشد. این داروی می تواند در درمان این اختلالات چشم و سایر اختلالات چشم مفید باشد.

 

پودر دارچین

کمک به سلامت چشم ها

 

 

  • دارچین ممکن است خاصیت ضد سرطان زایی داشته باشد.

بسیاری از غذاهای فوق العاده با خاصیت ضد سرطان زایی نسبت داده می شوند. شواهد نشان می دهد که پودر دارچین نیز می تواند اثرات ضد سرطان زایی داشته باشد ، اگرچه تحقیقات تاکنون به مطالعات حیوانی محدود شده است.”

  • دارچین دارای خواص ضد التهابی است

این احتمال وجود دارد که مصرف دارچین هم التهاب سیستمیک و هم التهاب خاص را کاهش دهد ، اگرچه آزمایشات بیشتری روی انسان لازم است تا این فواید احتمالی قطعی باشد. به گفته پارخ ، مورد اول به ویژه در دنیای غرب مهم است.

کاهش التهاب به این معنی است که مصرف پودر دارچین می تواند به درمان انواع خاصی از درد و سردرد و همچنین درد آرتروز کمک کند. دارچین با مشکلات گردش خون مانند سندرم رینود یا آرتریت ، این به تحریک و فشار خون در مفاصل کمک می کند.

  • دارچین فواید آنتی اکسیدانی دارد.

در برخی از مطالعات نشان داده شده است که پودر دارچین دارای فواید آنتی اکسیدانی قوی است. دارچین می تواند وضعیت آنتی اکسیدانی افراد دارای اضافه وزن یا چاقی را بهبود ببخشد.

غلظت بالای آنتی اکسیدان های دارچین می تواند به محافظت از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش التهاب ، کاهش خطر سرطان و سایر بیماری ها کمک کند.

 

پودر دارچین

پودر دارچین

 

برای خرید پودر دارچین به سایت زیر مراجعه کنید:

https://organiq.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *